بدلیجات و زیورآلات و دوره های تاریخی آن | فروش عمده بدلیجات و زیروآلات - زیوران

زیورآلات ، بدلیجات ، نقره ، استیل ، تیتانیوم ، ساعت مارکدار - فروش عمده | فروش

بدلیجات و زیورآلات و دوره های تاریخی آن | فروش عمده بدلیجات و زیروآلات - زیوران

بدلیجات و زیورآلات و دوره های تاریخی آن

 
بدلیجات یا زیورآلات بدلی انواع و مدل های طراحی بسیار زیادی دارند که هر کدام با یک نوع لباس بهتر ست می شود. بدلیجات عمده جنس های متفاوتی مانند تیتان یا تیتانیوم، استیل و سایر مواد مانند شیشه و پلاستیک دارد. اما آیا می دانید استفاده از بدلیجات از چه دوره ای آغاز شد؟
 
                                                   

بدلیجات و دوران اولیه آن :

استفاده از بدلیجات در صنعت مد پدیده تازه ای نیستند. استفاده از بدلیجات به 300 سال پیش باز می گردد که در آن زمان مردم کم درآمد نیز توانستند زیورآلات ای بخرند که هم زیبا باشد، هم قیمت کمی داشته باشد و هم با لباس آنها ست باشد. در این دوران از زمان ملکه ویکتوریا تا اوایل قرن بیستم ادامه داشت، طراحان مدلهای زیورآلات خلاقانه ای را از جنس شیشه تولید می کردند که بسیار شبیه به سنگ های قیمتی بود و مشتریان بدون هزینه زیاد خود را با جواهرات و بدلیجات زیبا می آراستند.
 

بدلیجات و دوره آرت دکو  Art Deco (از 1920 تا 1930):

بدلیجات و طراحی آن در این دوران به سبک دیگر شاخه های آرت دکو مانند معماری با تاکید بسیار زیاد بر اشکال هندسی ساخته می شد. یکی از شرکت های مهم این دوره کوکو شنل Coco Chanel  است که به گسترش صنعت تولید انواع دستبند بدلی کمک کرد.
 

بدلیجات و دوره رترو Retro (از 1930 تا 1950):

پس از اتمام جنگ جهانی دوم سلیقه مردم تغییر زیاد و ناگهانی کرد و صنعت تولید بدلیجات به سمت تولید بدلیجات به سبک هالیوودی کشیده شد. در این دوران کشمکش بین تولید انبوه بدلیجات ( فروش عمده بدلیجات ) و هنر منجر به تولید بدلیجات پلاستیکی شد. در این دوران باکالیت یکی از پرکاربردترین مواد برای ساخت بدلیجات بود.
 
 

بدلیجات و دوران هنری (از 1945 تا 1960) :

در این دوره مدل های هنری به سمت مینیمالیسم رفت و در نتیجه آن طراحی مد بسیار ساده شد. طراحی بدلیجات که شاخه ای از صنعت مد است نیز از این روش پیروی کرد و جای زیورآلات بدلی پرزرق و برق دوران رترو را زیورآلات بسیار ساده و غیر پیچیده گرفت. در این دوران از سنگ های کم قیمت مانند زبرجد هندی و یشم استفاده می شد.
 
 

بدلیجات و دوران مدرن:

بدلیجات امروزه در اکثر مواد و برای اکثر مراسم و مناسبت ها از روز هالووین تا روز ولنتاین  تولید می شود. شرکت های مهمی نیز بدلیجات تولید می کنند که از آنها می توان به بدلیجات مارک دار متفاوتی مانند بدلیجات ورساچه، بدلیجات سواچ، بدلیجات وینویز و بدلیجات شوپینگ اشاره کرد.
بدلیجات و روش ساخت آن نیز تغییرات زیادی کرده و امروزه بدلیجات در یک کشور طراحی، در کشور دیگر تولید و در کشورهای دیگر بسته بندی و به فروش می رسند.
 
 
تمامی حقوق این سایت برای گروه زیوران محفوظ میباشد
Copyright Zivaran.com © 2015